BUĞDAY

PRE-CLEANING, CLEANING, CONDITIONING

Ön temizleme aşaması, tahıl işlemenin yığılmadan önceki ilk aşamasıdır. Sonraki birinci ve ikinci temizleme aşamaları, buğdayın öğütülmeden önce geçirdiği muamelelerle ilgilidir. Bu operasyonlar, öğütme aşamasında verim açısından mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için, arıtma işlemi dahil buğdaydaki yabancı maddeleri ve yabancı maddeleri uzaklaştırmayı amaçlamaktadır.

pulitura_grano_1_ok
pulitura_grano_2_ok

FREZELEME

Öğütme işlemi öğütülmüş buğdayın türüne bağlıdır ve çeşitli makinelerin takılmasıyla birlikte nihai sonucu belirler:
– Yumuşak buğday: un, sert buğday irmiği, atık un, ruşeym, kırmızı köpek, düz turta, pollard ve kepek.
– Sert buğday: irmik, durum irmiği, yeniden öğütülmüş, atık un, kırmızı köpek, düz turta, pollard, kepek.
İstenilen bitmiş ürünlere göre doğru akış şemasının nasıl belirleneceğini bilmek, verim ve sıhhi kalite açısından mümkün olan en iyi sonucu elde etmek önemlidir.

 

macinazione_grano_1
macinazione_grano

TAŞIMA SİSTEMLERİ

Tahıllar ve nihai ürünlerin taşınması, tesis verimliliği ve esnekliği ile enerji tüketimi için önemli bir rol oynar. Ocrim, müşterinin ihtiyaçlarına göre, tahıl taşıma durumunda 1000 T / saat’in üzerine çıkabilen birçok tahıl türü çözümü sağlayabilir.

trasporti_grano_1
trasporti_grano_2

BİTMİŞ ÜRÜNLER, YARDIMCI MAKİNELER VE AKSESUARLAR

Tesis, tüm üretim döngüsünün tam bir güvenlik içinde yönetilmesini sağlayan bir dizi tamamlayıcı makine ve aksesuarla tamamlandı. Ocrim, dünya pazarlarının farklı ihtiyaçlarına uygun, en çeşitli ürünleri elde etmek için özel ve uygun şekilde tasarlanmış çözümler sunar.

prodotti_finiti_grano_2
prodotti_finiti_grano_1
MISIR

MAIZE

Mısır, yüksek besin değeri ve ürün ve yan ürünlerinin yaygın kullanımı nedeniyle “geleceğin tahılları” olarak anılmaktadır.
KMA Industrial, 1945’ten beri mısır öğütme tesislerine büyük önem veriyor. Aslında, bu sektöre özel araştırmayı yürütme görevi bir grup teknoloji uzmanına emanet. Tamamlanan çalışmalar sayesinde, bugün Ocrim mısır öğütme tesisleri kuru, yarı nemli ve karışık degermasyon yoluyla en sofistike ürünleri tedarik etmek için tüm dünyada çalışmaktadır.
KMA Industrial, irmik, bira için irmik, mısır gevreği için homin irmik, önceden pişirilmiş öğün ve farklı türden degerminasyon yoluyla elde edilen diğer ürünlerin üretiminde kullanılan çeşitli mısır türlerinin işlenmesi için eksiksiz öğütme tesisleri, tesisler yenileme ve iyileştirme sunmaktadır. .

mais_1
mais_2
YEM DEĞİRMENLERİ

yem fabrikaları

KMA Industrial, tesislerin yüksek düzeyde üretimi, sınırlı enerji tüketimi, minimum bakım ve kısıtlı sermaye harcaması sayesinde koyun, balık, sığır ve kümes hayvanı yemlerini optimum maliyetlerle üretmeye izin veren çözümler sunar. KMA Industrial, tarifleri iyileştirmek için hem teknik mühendislik hizmetleri hem de hizmetler sunar.

mangimifici_1
mangimifici_2
NİŞASTA FABRİKALARI

NİŞASTA FABRİKALARI

KMA Industrial, çeşitli tahılların işlenmesi için ve çeşitli amaçlarla kullanılan nişastayı elde etmeye uygun un üretimi için komple tesisler, iyileştirmeler ve genişletmeler tedarik etmektedir. Bu sektörde bile KMA Industrial, doğru ürünü, doğru özelliklerle sağlamak için sonraki nişasta üretimi aşamasında gerçekleşen un işleme türüne dayanan teknoloji uzmanlarının ve tesis mühendislerinin büyük profesyonelliğinden kaynaklanan önemli deneyime sahiptir. nişasta üretim hattı için.

 

amiderie_01
amiderie_02
TAHIL DEPOLAMA

TAHIL DEPOLAMA


KMA Industrial, harmanlama kutuları, tahıl tavlama kutuları ve bitmiş ürün depolama kutuları (unlar, kepek, yan ürünler vb.) Tasarlar, inşa eder ve tedarik eder.
KMA Industrial ekibi, öğütme tesislerinin ihtiyaçlarına göre kare veya dairesel silolar, paslanmaz çelik veya boyalı çelik silolar, oluklu levha veya düz sac silolar gerçekleştirir.
KMA Industrial’ın değirmen tesislerinin inşası ve tasarımındaki büyük deneyimi, belirli iş alanlarının güçlendirilmesi için çok önemli olmuştur. Bu özel yaklaşım, depolama kutuları tasarımının ve yapımının şirketin ana işi için temel işlemler olmasının nedenidir.

celle_1
celle_2
UN KARIŞTIRMA

UN KARIŞTIRMA

Bu günlerde un paçallama, günlük değirmencilik tesislerinin verimliliğinde temel bir rol oynuyor ve gerçek katma değerini temsil ediyor. Bunun nedeni, her pazara veya müşteriye göre özelleştirilebilen belirli ve “kullanıma hazır” ürünlerin üretimine izin vermesidir.
Genel olarak harmanlama bilgisi ve ilgili bileşenleri ile birlikte “tarifler” uygulaması, müşterilere uygun ve çeşitli çözümler sunmak için önemli bir araçtır. Etkili bir şekilde un, giderek daha geniş bir ürünün basit bir bileşeni haline geliyor.
KMA Industrial teknolojisi, farklı çözümlerden oluşabilen karışımlar sunar: toplu, sürekli, hacimsel, katkı maddeleri ve / veya bileşenler ilavesiyle veya olmadan, hepsi de kalitatif ve kantitatif hat kontrollerine sahip olma şansı ile. KMA Industrial, un yönetim sistemlerine entegre bir şirkettir ve bu nedenle kendi teknolojisini makarna fabrikası için irmik karıştırma ve ilgili bileşenlere ve / veya katkı maddelerine de uyarlayabilir.

miscela_farine_01
miscela_farine_02
TAŞIMA SİSTEMLERİ

TAŞIMA SİSTEMLERİ

Taşıma sistemleri, ürünün birincil paketlemede paketlendiği ve ürünlerin paletlendiği üretim hattının akış aşağısında yer alır.
İşleme sistemleri, değirmen tesislerinin finansal getirilerini en üst düzeye çıkarmak için çok önemli bir noktadır, çünkü doğru tasarlanırsa, mümkün olan en iyi çözümleri sunar ve açık bir şekilde söz konusu olan finansal sorunları hesaba katarak, yüksek üretkenliğe ve yönetim maliyetlerini düşürmeye önemli ölçüde katkıda bulunabilir.
KMA Industrial, depolamadan bitmiş ürünün yönetimine kadar eksiksiz bir çözüm sağlamak için, işleme sistemleri konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Medesano’nun (Parma-İtalya) FBC’sini devraldı, proses tesisi mühendisliği faaliyetini ve üretimini satın aldı. Bu önemli aşamaya her zaman daha duyarlı olan son müşteri için faydaları iyileştirmek için faaliyet.

finelinea_1
finelinea_2
ELEKTRİK TESİSAT OTOMASYONU

ELEKTRİK TESİSATI VE OTOMASYON

KMA Industrial, birkaç yıldan beri hem elektrik, otomasyon ve yönetim sistemlerini kendi bünyesinde üretmektedir. Elektrik kabininden tesis motor kartlarına kadar olan elektrik tesisatları, KMA Industrial tarafından tesisin tasarımına ve inşaatına kadar eş zamanlı olarak gerçekleştirilen genel elektrik sistemi çalışmasıyla yönetilmektedir. Kusursuz tesis operasyonunda anahtar rol oynayan otomasyon sistemleri de kurum içinde geliştirilmektedir. Aslında KMA Industrial, tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve özel yazılım geliştirme hizmetlerini dış kaynaklara aktarmak, otomasyon sistemini muhasebe dahil tüm yönetim teknolojisi ve verileriyle entegre etmek için her bir müşteriye özel olarak uyarlanmış otomasyon sistemlerini kendi bünyesinde geliştirir. üretim kompleksi. Verimli bir otomasyon sistemi, işletim ve bakım süresini ve maliyetlerini en aza indirir.
Önerilen çözümler, en önemli anahtar verileri geçerek, kontrol ederek ve değerlendirerek endüstriyel kompleksin tüm üretim, lojistik ve idari yönetimini iyileştirmek ve daha verimli hale getirmek için standarttan ve müşterilerin en kısıtlayıcı taleplerine göre uyarlanmış özelleştirilmiş sistemlere kadar başlar.

automazione_1
automazione_2
TAŞ FREZELEME

TAŞ FREZELEME

Taş frezeleme en eski yöntemdir ve bugün hala un üretiminde kullanılmaktadır. Geçmişe dönüş olarak kabul edilir; silindir öğütme gibi başka işleme türleri olmadığında, tahıl veya baklagilleri bir zamanlar olduğu gibi işleme tekniğidir. Günümüzde taş öğütme, küçük miktarlarda tahıl veya bakliyat işlemek için gereklidir ve aksi takdirde yüksek üretim kapasiteli endüstriyel tesislerde işlenebilecek bir dizi ürün ortaya çıkarır. Bu tekniğin sonucu, düzensiz granülometriye sahip bir undur, daha yüksek bir kepek varlığı ve tohumun tamamen korunmasıdır; lezzet bakımından zengin ve vitamin, mineral ve lif bakımından zengin bir un.
KMA Industrial, modern frezeleme teknolojisinin endüstriyel konseptlerini uygulayarak taş öğütme geleneğini yeniden kazandı. Müşterilerine sunabilecek artı bir çözüm.
Ana makine BioStoneMill’dir (BSM). BSM, yatırım maliyetlerinde azalma, minimum yönetim ve tüketim maliyetleri ile karakterize edilen eksiksiz ve özel bir hat sunmak için diğer makineler tarafından son derece akılcı ve basit bir şekilde tamamlanabilir.

macinazione_pietra_1
macinazione_pietra_2
TAKIM MAKİNALARI

TAKIM MAKİNALARI

Değirmencilik sektöründe kazanılan büyük tecrübe, KMA Industrial’ın değirmen tesisinin hizmetinde ve tesislerin servisinde önemli makineler olarak yardımcı makinelerin – yiv açma ve taşlama makineleri – tedarikinde önemli bir oyuncu olmasını sağlamıştır.
Bu alanda KMA Industrial, çeşitli planlı bakım prosedürlerini net bir şekilde gerçekleştirmek için, makinelerin verimliliğini artırmak, çeşitli işlemlerin uygulama sürelerini kısaltmak amacıyla müşteriye yüksek verimli çözümler üretmek için büyük bir araştırma ve geliştirme faaliyetlerine sahiptir. tanımlanmış zaman dilimleri ve maliyetler.
Uzman teknisyenler, tüm soruları yetkin ve hızlı bir şekilde yanıtlamak için hem tasarım hem de satış sonrası aşamada Müşterinin emrindedir.

rigatura_1
sabbiatura_01
Bize Ulaşın

Şu anda buralarda değiliz. Ancak bize bir e-posta gönderebilirsiniz ve en kısa sürede size geri döneceğiz.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search